В країні війна, а вам терміново потрібно продати нерухомість? Читайте як це правильно зробити

Війна все ще триває, але є питання, які не завжди можна відкласти на потім. Саме до таких питань відносяться придбання або дарування нерухомості. Що змінилося в умовах та процедурі укладання договору купівлі-продажу або дарування нерухомого майна, читайте далі

Оскільки предметом договору купівлі-продажу або дарування є цінне майно, то договір обов’язково має укладатися в письмовій формі та бути нотаріально засвідченим.

За загальним правилом, посвідчення правочинів щодо відчуження (купівлі-продажу) майна здійснюється за місцезнаходженням (місцем реєстрації) цього майна або однієї зі сторін договору. Це регламентує ст. 55 Закону України «Про нотаріат».

Проте в умовах воєнного часу нотаріальне посвідчення договору дарування/купівлі-продажу має здійснюватися виключно за місцезнаходження, окрім нерухомості, розташованій у Києві або Київській області (відповідно до п.19 постанови Кабміну № 480 від 19.04.2022 р).

Якщо раніше можна було вибрати нотаріуса за місцем своєї реєстрації або ж місцезнаходженням майна, то на даний час посвідчення договору здійснюється виключно за розташуванням нерухомості.

Які документи потрібні?

Як знайти нотаріуса? Відповідно до ст. 13-1 Закону України «Про нотаріат», нотаріус працює в межах нотаріального округу, які визначаються відповідно до адміністративно-територіального устрою України. Нотаріус не вправі здійснювати діяльність за межами свого нотаріального округу, за винятком заміщення інших нотаріусів. Звернувшись до нас, ви отримаєте не тільки консультацію, ми надамо вам нотаріуса та будемо супроводжувати вас до кінця угоди.

Важливий момент! Варто врахувати те, що в умовах воєнного стану нотаріальні дії проводяться лише тими нотаріусами, які включені до переліку нотаріусів, яким дозволено вчиняти нотаріальні дії щодо цінного майна.

Потурбуйтесь про безпеку свого майна — не дайте себе ошукати!

Читайте більше

НАШИ ПРЕИМУЩЕСТВА Решение задач любой сложности Доступные цены от 1 грн/м2 Все виды услуг БТИ и нотариуса Бесплатная доставка заказа на руки Изготовление копий технической

Виникли запитання?
инженер бти